درباره نشریه

فصلنامۀ مطالعات فرهنگی پلیس با هم‎کاری اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و با هم‎راهی و هم‌‎فکری خبرگان و اندیشمندان حوزۀ فرهنگ، نظم و امنیت، مقالات خود را با موضوعاتی مانند آسیب‌های فرهنگی-اجتماعی، فرهنگ ترافیک، علوم و فرهنگ انتظامی، امنیت فرهنگی شبکه‌های اجتماعی، مبارزه با مواد مخدر، نظم و امنیت عمومی و سایر موارد فرهنگی که با نظم و امنیت عمومی ارتباط دارند، منتشر می‌نماید. 


صاحب امتیاز: پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا- دفتر تحقیقات کاربردی استان همدان

مدیر مسئول: دکتر سلمان امیری لرگانی

سردبیر: دکتر محمدرضا یوسف‌زاده

شمارۀ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۷۶۳۶۰

شمارۀ مجوز سازمانی: ۶/۹۳/۹۳۱۱۹۶۰

شمارۀ شاپای چاپی (P-ISSN): ۲۷۸۳-۳۳۷۲

شمارۀ شاپای الکترونیک (E-ISSN): ۲۷۸۳-۳۳۸۰

حوزۀ تخصصی: فرهنگ، نظم و امنیت 

زبان نشریه: فارسی-چکیده انگلیسی

سال آغاز انتشار: ۱۳۹۳

تناوب انتشار: فصلنامه

روش مأخذ‌نویسی: APA ویرایش ۲۰۱۸-۲۰۱۹

میانگین زمان داوری: یک تا سه ماه

نوع داوری: دوسو ناشناس


سیاست دسترسی آزاد: نشریۀ مطالعات فرهنگی پلیس یک مجله با دسترسی آزاد است، به این معنی که تمام محتوا به‌صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربر یا مؤسسهٔ او در‌دسترس خواهد بود. کاربران مجاز به خواندن، دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متن کامل مقالات با ذکر منابع هستند و می‌توانند از مقالات منتشر‌‌شده برای هر هدف قانونی دیگری بدون اجازۀ قبلی از ناشر یا نویسنده استفاده کنند. این سیاست، مطابق با تعریف BOAI از دسترسی باز است.


قوانین کپی‌رایت: تحت مجوز دسترسی آزاد، نویسندگان مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می‌کنند، اما به هر کسی اجازه می‌دهند محتوای خود را بارگیری، استفادۀ مجدد، چاپ مجدد، اصلاح، توزیع و / یا کپی کند، به‌شرط این‌که نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شده باشند.


مجوز انتشار و حق مؤلف: این نشریه تحت مجوز Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0) است، یعنی شما آزاد هستید که

اشتراک‌گذاری: مطالب را در هر رسانه یا قالبی کپی و دوباره توزیع کنید،
تطبیق: برای هر هدفی، حتی تجاری، محتوا را مجدداً ترکیب کنید، تغییر دهید و بر اساس آن بنوسید.

تحت شرط زیر:

منبع: شما باید ارجاع مناسب یا پیوندی به مجوز ارائه دهید و مشخص کنید که آیا تغییراتی ایجاد شده است یا خیر. شما ممکن است این کار را به هر شکل معقولی انجام دهید، اما نه به‌نحوی‌که نشان دهد مجوزدهنده، شما یا استفادۀ شما را تأیید می‌کند.


 سرقت ادبی: این نشریه سرقت ادبی را با نرم‌افزار مشابهت‌یاب (همیاب) بررسی می‌کند.


 قوانین اخلاق در نشر: این نشریه با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامۀ اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌نماید.


هزینه‌ها: نشریۀ مطالعات فرهنگی پلیس برای بررسی اولیۀ مقالات، ویراستاری و چاپ آن هیچ وجهی از نویسندگان دریافت نمی‌کند و وضعیت دسترسی به متن کامل مقالات به‌صورت باز و دریافت آن رایگان است.


سیاست مخزن: این نشریه به نویسندگانی که مقالات آن‌ها پذیرفته شده است، اجازه می‌دهد به‌تمامی نسخه‌های ارسال‌شده، پذیرفته‌شده و منتشرشدۀ مقالات خود دسترسی داشته باشند و یا یک کپی از آن را به‌انتخاب خود در سامانۀ نشریه ذخیره نمایند. این دسترسی از طریق پیوند ارسال‌شده به ایمیل نویسندگان ایجاد خواهد شد.


 مسئولیت محتوا: درج مطالب در این نشریه، به‌منزلۀ تأیید کامل محتوای آن‌ها نیست و مسئولیت محتوای علمی و اطلاعاتی مقالات بر عهدۀ مکاتبه‌کنندۀ مقاله است.


 بیانیۀ محرمانگی: نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های واردشده در سامانۀ نشریه، منحصراً به‌منظور اهداف نشریه استفاده می‌شوند و در دسترس هیچ شخص و / یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.


 شناسه‌گر مقالۀ دیجیتال (DOI): دریافت کد شناسه‌گر مقالۀ دیجیتال برای تمامی مقالات چاپ‌شده از mEDRA.


 این نشریه در ویرایش و تخلیص مطالب آزاد است و مقالات وارده مسترد نمی‌شود.


 نقل مطالب با ذکر منابع آن‌ها مجاز است و مسئولیت اسامی نویسندگان و ترتیب آن‌ها بر عهدۀ مکاتبه‌کنندۀ مقاله است.